Wrzesień 29 2020 18:59:48
PSYCHOLOG SZKOLNY
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
AKCJA MEN

PRZYJĘCI DO KLAS I
Polecamy
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W DROBNINIE
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W poniedziałek 28.09.2020 w naszej szkole odbyły się Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Upoważnionych do głosowania było łącznie 214 uczniów z klas IV-VIII SP. Klasy ósme szkoły podstawowej miały prawo wyboru biernego (mogły wybierać, ale nie mogły być wybierane). Oddano 197 głosy. Nad przebiegiem wyborów czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Anna Brodziak i Mariusz Pudliszewski.
Zgłoszono 9 kandydatów.
Wyniki głosowania:
Alan Sztyler: 120 głosów
Mieszko Cwojda: 97 głosów
Zuzanna Wawrzyniak: 80 głosów
Igor Skorupka: 59 głosów
Aleksandra Klich: 57 głosów
Laura Chwaliszewska: 55 głosów
Monika Rosik: 33 głosy
Alicja Przybylak: 30 głosów
Patrycja Kośmider: 18 głosów
Po wewnętrznych ustaleniach zgodnie z regulaminem, wybrano Zarząd SU :
1. PRZEWODNICZĄCY: Alan Sztyler
2. Z-CA: Mieszko Cwojda
3. SKARBNIK: Zuzanna Wawrzyniak
4. SEKRETARZ: Aleksandra Klich
5. CZŁONKOWIE: Igor Skorupka, Laura Chwaliszewska, Monika Rosik, Alicja Przybylak, Patrycja Kośmider,

Informacja: Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

NOC ZAWODOWCÓW

Dyrektor CWRKDIZ Leszno wraz z zespołem zaprasza na NOC ZAWODOWCÓW 2020 Edycja 3.0 w tym roku w świecie wirtualnym! Wydarzenie skierowane jest szczególnie do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, ich rodziców/opiekunów prawnych oraz nauczycieli i doradców zawodowych i wszystkich, których interesuje tematyka edukacji i rynku pracy. Zaczynamy o godz. 17.00, 2 października 2020 r.! Poznacie ofertę szkół ponadpodstawowych, obejrzycie filmy o zawodach, weźmiecie udział w konkursach zawodoznawczych i spotkacie się online z doradcami zawodowymi. Im wyższa frekwencja klasy w Nocy Zawodowców, tym większa szansa na nagrody indywidualne, dla całej klasy oraz voucher dla wychowawcy!
Prosimy o rejestrację na wydarzenie poprzez poniższy formularz. Pamiętajmy, że rodzice zapisują swoje dzieci.

1. Rejestracja na NOC ZAWODOWCÓW 2020 Edycja 3.0.:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSek-cdEmLvxLrU-wnt-pk2txh2lqpq-wWck9VUUQCd2UbMxig/viewform?usp=sf_link

2. Zapisy na konsultacje online do doradców zawodowych:
http://cwrkdiz.leszno.pl/informator/noc-zawodowcow/373-doradztwo-zawodowe.html

3. Link do spotu promującego NOC ZAWODOWCÓW
https://www.youtube.com/watch?v=gRZIX64iB6E

4. Linki do regulaminów konkursów
http://cwrkdiz.leszno.pl/images/2020/NOC_ZAWODOWCOW/Konkursy/regulamin_konkursu_-_UCZNIOWIE.pdf
http://cwrkdiz.leszno.pl/images/2020/NOC_ZAWODOWCOW/Konkursy/regulamin_konkursu_-_RODZICE.pdf

23.09.2020 SPRZĄTANIE ŚWIATA W KLASACH I-III

Ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata” przebiegała pod hasłem : "Plastik. Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". 21 września 2020 r. w klasach 1-3 wychowawcy przeprowadzili pogadanki na ten temat. Dzieci wykonały kubki z kartek. Różnorodność kubków była duża: kolorowe i białe ozdabiane dziecięcymi rysunkami. Kubeczki posłużą dzieciom do przechowywania np. małych przyborów szkolnych.

Informacja: p. G. Pacholczyk
Zdjęcia: p. G. Pacholczyk, p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

23.09.2020 SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tegoroczna 27 akcja sprzątania świata odbyła się pod hasłem przewodnim „Plastik. Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”. W naszej szkole jak co roku klasy szóste biorą udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Jednak tegoroczna akcja różniła się od ubiegłorocznych ze względu na panują sytuację na świecie. Mimo to nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom i powinniśmy o niego zadbać. Sprzątanie rozpoczęło się od krótkiej pogadanki. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że twórcą inicjatywy „Sprzątanie Świata” był żeglarz z Australii – Ina Kiernan, który przerażony olbrzymia ilością śmieci zorganizował pierwszą akcje na świecie w 1989. Do sprzątania stawiło się ponad 40 tys. ludzi. To zainspirowało go, do kontynuowania akcji na całym świecie. Dzięki temu co roku bierze w niej udział ponad 40 mln ludzi aż z 40 krajów w tym Polska. Szóstoklasiści dowiedzieli się również ile lat potrzeba na rozkład plastiku, puszek po napojach, żyłki wędkarskiej, szkła oraz przypomnieli sobie w jaki sposób należy segregować śmieci. Po krótkiej pogadance uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren w okolicach szkoły i zebrali aż 16 worków śmieci.
Akcja miała na celu uczenie zarówno dorosłych jak i dzieci, że należy dbać o środowisko nie tylko we wrześniu, ale cały rok.

Informacja: p. K. Bielicka

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się we wtorek 1 września 2020 roku o godzinie 9.00. Tego dnia odbędą się spotkania wychowawców w salach, nie będzie spotkania wszystkich uczniów w sali gimnastycznej. Przy wejściu do szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk oraz zasłanianie ust i nosa, tam gdzie nie można zachować dystansu 1,5 metra od innych osób.

Z poważaniem
Elżbieta Juskowiak
5,941,756 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.