Czerwiec 17 2021 07:13:48
WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE I PEDAGOGICZNE
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PIEŚŃ SZKOŁY
PODRĘCZNIKI 2021/2022
· Spis podręczników
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
AKCJA MEN

mLegitymacja
Polecamy
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W DROBNINIE
16.06.2021 SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

JW minionym tygodniu odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klasy Ib. Celem konkursu było: rozwijanie umiejętności pięknego, głośnego czytania, wdrażanie uczniów do udziału w różnorodnych formach intelektualnego współzawodnictwa oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
Do konkursu przystąpiło 10 uczniów tej klasy. Zadaniem każdego uczestnika było przeczytanie wiersza Jana Brzechwy pt. „Przyjście lata”. Uczniowie mieli 5 min na zapoznanie się z nowym tekstem.
Komisja w składzie: Andżelika Jankowiak i Elżbieta Cieśla oceniała prezentację wg następujących kryteriów: • płynność czytania • poprawność czytania • przestrzeganie znaków interpunkcyjnych • odpowiednia głośność i tempo czytania • stosowanie technik języka mówionego.
Po zakończeniu czytania jury wyłoniło następujących laureatów:
I miejsce - Maja Musielak
II miejsce - Wiktor Koladyński i Franciszek Wawrzyniak
III miejsce – Zuzanna Stachowiak i Alan Baer
Laureaci otrzymali dyplom oraz nagrodę. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom i drobny upominek.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja i zdjęcia: p. E. Cieśla
ZDJĘCIA

16.06.2021 SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA

Jak co roku, uczniowie klas pierwszych biorą udział w Szkolnym konkursie pięknego pisania. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania, rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju , a także odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.
Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie klas pierwszych. Mimo, że tekst nie był łatwy, uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami w zakresie pięknego i bezbłędnego pisania.
Laureatami konkursu z klasy Ia zostali:
I m-ce – Blanka Stachowiak
II m-ce - Alicja Kasprzak
III m-ce - Piotr Gołębiowski i Maja Lewandowska
Wyróżnienia otrzymali:
1. Zofia Cicha
2. Michał Markiewicz
3. Natalia Jakubowska
4. Ada Sławińska
Laureatami konkursu z klasy Ib zostali:
I m-ce – Maja Musielak i Alan Baer
II m-ce – Wiktoria Kromarek i Wiktor Koladyński
III m-ce – Zuzanna Stachowiak i Lena Bajer
Wyróżnienia otrzymali:
1. Jan Kędziora
2. Franciszek Wawrzyniak
3. Piotr Wojtkowiak
4. Matylda Matysiak
Wszyscy laureaci otrzymali dyplom oraz nagrodę. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Informacja: p. E. Cieśla
Zdjęcia: p. A. Baryga
ZDJĘCIA

08.06.2021 SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III

W dniu 31maja 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie odbył się Szkolny KonkursJęzyka Angielskiego. Adresatami konkursu byli uczniowie klas III.Celem konkursu było zachęcenie uczniów dopowtórzenia najważniejszych zagadnień omówionych w klasie II i III oraz zbadanie posiadanychprzez nich umiejętności i wiedzy.W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów klas III. Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 16zadańbazujących naznajomości słownictwa,funkcji językowych oraz struktur gramatycznych.Test składał się głównie z zadań zamkniętychi kilku zadań otwartych,w których należało wpisać odpowiedni wyraz, udzielić krótkiej odpowiedzilubprzetłumaczyć zdanie. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Laureatami konkursu zostali:
I m-ce Antoni Ziemlinski
II m-ce Adam Kownacki
III m-ce Zuzanna Ratajczak
Wyróżnienie otrzymał: Kajetan Kozłowski
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Informacja i zdjęcia: p. K. Tarnowska

01.06.2021 DZIEŃ DZIECKA

Zbliża się Dzień Dziecka i jak co roku, w naszej szkole, chcemy świętować i uczcić ten wyjątkowy czas. Dzisiaj nasza szkoła zamieniła się w Wioskę Smerfów, w ławkach zasiadła Smerfetka, Maruda, Łasuch, Zgrywus, Osiłek, Ważniak, a nawet Papa Smerf. Na korytarzu pojawiły się obrazy wykonane przez uczniów, na których każdy przedstawił siebie jako wyjątkowego Smerfa. Smerfny Dzień Dziecka, to czas dobrej zabawy, uśmiechu, budowania więzi międzyludzkich i ponownej integracji zespołu klasowego. Wszystkim dzieciom życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości, niech każdy dzień będzie wspaniałą przygodą i niesie ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń. Nauczyciele zespołu matematyczno-przyrodniczego oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Informacja: p. M. Gabler
Zdjęcia: p. M. Gabler, p. A. Brodziak
ZDJĘCIA

27.05.2021 NA DZIEŃ MATKI

Dzień Matki to wyjątkowe święto, które obchodzone jest nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach świata. W Polsce Dzień Matki celebrujemy 26 maja. Składamy wówczas naszym mamom życzenia i dziękujemy za trud włożony w wychowanie. Z tej właśnie okazji uczniowie z klasy Ib przygotowali krótki program słowno-muzyczny, wykonali drobne upominki oraz laurki z życzeniami:

Choć serduszko jeszcze małe,
Tobie chcę je oddać całe.
Abyś zawsze pamiętała
w nim podziękę zawsze miała.
Za to wszystko co zrobiłaś,
za to, że mnie urodziłaś,
zawsze byłaś mi ostoją
i że jesteś mamą moją.
Ślę życzenia oraz kwiatki
No i miłość w ten Dzień Matki.

Myślę, że występ dzieci online na długo zostanie w pamięci i wierzę w to, że w przyszłym roku występy z okazji Dnia Matki odbędą się w szkole z ich udziałem.

Informacja i zdjęcia: p. E. Cieśla


8,396,596 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.