Październik 23 2018 06:04:32
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W DROBNINIE

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Drobninie. Mamy nadzieję, że wizyta tutaj nie będzie czasem straconym, że dzięki temu zyskamy jeszcze więcej przyjaciół. Drobnin to mała miejscowość na terenie gminy Krzemieniewo w województwie wielkopolskim. Znajduje się ona w połowie drogi między Lesznem, a Gostyniem. Szkoła istnieje tutaj nieprzerwanie od roku 1797. Przez te 220 lat przechodziła różne koleje losu i zawirowania. Musi w niej jednak być coś, co pozwala jej trwać i się rozwijać. Tym czymś jest na pewno tradycja i prawdziwie wielkopolskie podejście do pracy.
Zaglądając tutaj, będziesz miał okazję zobaczyć nie tylko jak pracujemy lecz również jak się bawimy i jakie są nasze sukcesy. Dzieje się u nas bardzo dużo, a pomysłów mamy jeszcze więcej.
Zapraszamy.

Administrator

_______________________________________________________________________________________________________________________________________
22.10.2018 AKCJA CHARYTATYWNA "JABŁUSZKO"

W dniach 17-19 października 2018 roku w naszej szkole przeprowadzona została akcja charytatywna „JABŁUSZKO”. Akcja ta, polegała na zakupie jabłuszka za symboliczną złotówkę (oczywiście można było zapłacić więcej) i tym samym można było wesprzeć leczenie oraz rehabilitację potrzebujących dzieci. Głównymi organizatorami akcji są dwie leszczyńskie szkoły podstawowe: nr 5 i 9. Pod patronatem: Prezydenta Miasta Leszna, Wójtów i Burmistrzów miast.
Zebrane pieniążki, trafiły aż do sześciorga chorych dzieci z naszego regionu: Szymona, Zuzi, Amelki, Antka, Julki i Bartka. Wszystkie jabłuszka zostały rozprowadzone, za co wszystkim za pomoc i udział w akcji serdecznie dziękujemy.Informacja i zdjęcia: p. A. Brodziak
ZDJĘCIA

22.10.2018 GOŚCIE Z DALEKA

W piątek 19.10.2018r. naszą szkołę odwiedzili goście z dalekich krajów, Uli z Indonezji i Kaan z Turcji. Wolontariusze mogli przyjechać do nas dzięki współpracy z leszczyńską Fundacją Centrum Aktywności Twórczej. Fundacja organizuje przyjazdy studentów nie tylko z Unii Europejskiej, ale obecnie z całego świata. W zajęciach z wolontariuszami wzięli udział uczniowie klas 4b, 5c, 7b, 8a, 8b i IIIA. Warsztaty okazały się niezwyczajną lekcją wychowawczą dotyczącą tolerancji przeprowadzoną w języku angielskim. Wolontariusze opowiedzieli krótko o swoich krajach, geografii, historii, typowych potrawach, zwyczajach i religii, którą wyznają. Islam, nam Polakom, kojarzy się negatywnie ze względu na tylko złe informacje docierające do nas z telewizji. Nasi goście pokazali dobre strony muzułmanów. Podpowiedzieli uczniom jak zachowywać się w krajach muzułmańskich, w meczetach i podczas Ramadanu. Kaan pokazał czym różni się prawdziwy kebab od donera. Uli uczyła uczniów tradycyjnego tańca indonezyjskiego. Nikt się nie wstydził, każdy uczestniczył w lekcji tańca i dyskusji. Wolontariusze zachęcali do odwiedzenia swoich krajów, dalekich wojaży do nieznanych miejsc. Cieszy fakt, że wszyscy uczniowie, bez względu na wiek, skorzystali z warsztatów w języku angielskim. Zrozumieli, że w komunikacji precyzja nie jest najważniejsza. Odważnie uczestniczyli w rozmowie i starali się zrozumieć jak najwięcej. Sprawdzili poziom swoich umiejętności i obiektywnie mogli oszacować stopień opanowania języka angielskiego.

Informacja i zdjęcia: p. M. Samol
ZDJĘCIA

22.10.2018 FINAŁ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ W RYDZYNIE

W piątek 19 października na hali sportowej w Rydzynie odbył się Finał Halowej Piłki Nożnej w ramach Igrzysk Dzieci Powiatu Leszczyńskiego. W turnieju udział wzięło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Nasza drużyna trafiła do grupy B wraz z zespołami ze Święciechowy, Rydzyny i Osiecznej. Dzięki jednemu zwycięstwu, remisowi i jednej porażce nie udało się nam awansować do fazy finałowej turnieju. Na pocieszenie została nam gra o piąte miejsce. Niestety przegraliśmy ten mecz z zespołem z Dąbcza i ostatecznie zajęliśmy szóste miejsce w turnieju.
Graliśmy w składzie: Kacper Maciołka, Hubert Kubasik, Tobiasz Aleksandrzak, Mikołaj Jagodziński, Kamil Wajs, Mikołaj Kurasiński, Kamil Włodarczyk, Rafał Kołodziej, Tobiasz Nojman i Mikołaj Bartkowiak.


Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W poniedziałek, 15 października, w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie świętowano Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwanym też Dniem Nauczyciela. Zgromadzoną społeczność szkolną, dawnych pracowników szkoły oraz przedstawicieli władz samorządowych przywitała dyrektor, pani Elżbieta Juskowiak, która w swojej przemowie nie tylko zwróciła uwagę na historyczny aspekt święta, ale przede wszystkim na zaangażowanie nauczycieli i innych pracowników szkoły w wychowanie i wykształcenie nowych pokoleń. W czasie akademii, pani dyrektor wręczyła kadrze Nagrody Dyrektora Szkoły. Otrzymali je: pani Kasia Bielicka, pani Sława Olejniczak, pani Justyna Muszyńska, pani Elżbieta Cieśla, pani Karolina Tarnowska, pan Jerzy Kownacki, pani Krystyna Witczak i pani Marianna Domagała. Dzień ten był szczególnie wyjątkowy dla pani Hanny Kaczmarek, która otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Krzemieniewo.
Nauczyciele i uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oczekiwali na część artystyczną. W tym roku przedstawienie przygotowali uczniowie klas VI, pod kierownictwem swoich wychowawców: Karoliny Tarnowskiej i Jerzego Kownackiego. Seria scenek - wspomnień szkolnych, przesympatycznego małżeństwa Janusza i Grażynki, rozbawiła widownię i rozluźniła atmosferę. Podobnie jak melodyjne i zabawne piosenki zaśpiewane przez uczniów.
W dniu tak szczególnym nie mogło się także obejść bez wręczenia kwiatów – symbolów wdzięczności. Uczniowie podziękowali za najpiękniejszy dar - za wiedzę, życzyli zdrowia, satysfakcji z pracy i zadowolenia z uczniów.

Informacja: p. K Tarnowska
Zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

17.10.2018 BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

16 października 2018 roku w naszej szkole odbył się Bieg Niepodległościowy z okazji 100-lecia ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Na starcie pojawili się uczniowie klas IV, V,VI,VII,VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum z biało-czerwonymi symbolami, co dodatkowo uwzniośliło atmosferę biegu. Uczniowie pokonali wyznaczoną wokół szkoły trasę na miarę swoich możliwości.
Taka forma spotkania się uczniów to doskonała okazja do tego, aby się zintegrować z innymi biegaczami.Informacja i zdjęcia: p. A. Brodziak
ZDJĘCIA


3,094,142 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.