Grudzień 11 2018 06:34:54
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W DROBNINIE
OGŁOSZENIE
10.12.2018 WMUROWANIE KAPSUŁY CZASU

Działo się w Drobninie 10.12.2018 roku.

Świadomi ulotności czasów, w których żyjemy oraz kierując się pragnieniem zachowania pamięci o nas samych i naszych działaniach, my uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Drobninie, zebrani na uroczystym apelu podsumowującym obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, postanowiliśmy wysłać w przyszłość specjalną Kapsułę Czasu z informacjami na ten właśnie temat. Chcemy, aby Ci, którzy przyjdą tu po nas i Ci którzy będą się tutaj uczyli, mieli świadomość, jak wiele znaczyła dla nas ta rocznica, jak wiele znaczy dla nas wolna Polska. Bo wolna Polska, to polska szkoła. Z kolei polska szkoła to miejsce, gdzie czujemy się bezpiecznie i możemy rozwijać swoje talenty i pasje.
11.11.1918 roku, po 123 latach narodowej i państwowej niewoli, wolna Polska powróciła na mapy Europy i świata. Z tej właśnie okazji w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie podjętych zostało szereg działań mających na celu upamiętnienie tego radosnego wydarzenia. Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” propagującej znajomość polskiej literatury. Uczniowie i nauczyciele odczytali wspólnie fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Zorganizowany został również Marsz Młodego Patrioty oraz Bieg niepodległości. Przeprowadzone też rocznicowe Konkursy: Piosenki Patriotycznej oraz recytatorski „Polska słowem malowana”. Uczniowie brali również udział w quizie „100 pytań na 100-lecie Niepodległej Polski” i turnieju szkolnym „Kocham Cię, Polsko”.
W związku z tą niecodzienną rocznicą podjęto też wiele innych inicjatyw, jak chociażby konkursy plastyczne: „Niepodległość w oczach dziecka” i „Emblemat małego Patrioty”. Nauczyciele matematyki wspólnie z uczniami zrealizowali projekty: „100 słynnych Polaków” oraz „100 brył na 100-lecie Niepodległej”. Przeprowadzona została sonda uliczna w trakcie której mieszkańcy Drobnina i Krzemieniewa odpowiadali na pytanie: „Czym jest dla mnie Niepodległość”. Pojawił się również projekt realizowany w języku angielskim „I am proud to be Polish”. Trzeba też wspomnieć o nawiązujących do obchodzonej rocznicy, pięknych biało-czerwonych dekoracjach oraz wspaniale wykonanym „Muralu dla Niepodległej”.
Główne uroczystości rocznicowe odbyły się w naszej szkole 9.11.2018 roku. Rozpoczęły się one wspólnym odśpiewaniem „Roty” Marii Konopnickiej i odtańczeniem Poloneza. Przed społecznością szkolną wystąpili laureaci zorganizowanych wcześniej konkursów. Były też wspólne śpiewy pieśni legionowych i patriotycznych. Wzięliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” śpiewając o godzinie 11.11 nasz hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”.
Nie zapomnieliśmy też o uczczeniu bohaterów biorących udział w Powstaniu Wielkopolskim, którzy zostali pochowani na cmentarzu parafialnym w Drobninie. Na ich grobach zapalono znicze i złożono kwiaty, a każdy grób oznaczono tabliczką z napisem „GRÓB POWSTAŃCA WIELKOPOLSKIEGO”.
Celem tych wszystkich działań było utrwalanie naszej świadomości narodowej, poszanowania naszych symboli narodowych, narodowej kultury i dumy z bycia Polakiem.
Życzymy Wam wszystkiego dobrego, jak również wspaniałych pomysłów na organizację imprez z okazji 150 i 200 rocznicy Niepodległości Polski.

UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DROBNINIE


Taki list do przyszłych pokoleń znalazł się w KAPSULE CZASU wmurowanej w dniu dzisiejszym w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie. Idea KAPSUŁY CZASU zrodziła się w związku z obchodami 100. rocznicy NIEPODLEGŁOŚCI i działań podejmowanych z tej właśnie okazji przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W ten sposób chcemy zostawić dla przyszłych pokoleń ślad swojej wielkiej radości z tego powodu, że mogliśmy i możemy w spokoju i bez żadnych przeszkód cieszyć się swoją wolnością, manifestować ją na różne sposoby, i w ten sposób pogłębiać swoją narodową tożsamość i przywiązanie do wielkiej i małej Ojczyzny.
Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki oraz Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Krysztofiak oraz przedstawicielka Rady Rodziców pani Julita Stachowiak. W KAPSULE CZASU znalazły się: listy wszystkich klas pisane do przyszłych pokoleń, książka z historią szkoły w Drobninie i Krzemieniewie, informacja o szkole współczesnej, imienne listy uczniów, lista z nazwiskami nauczycieli i pracowników szkoły, statut szkoły, informacje na temat współczesnej gminy Krzemieniewo, informacja na temat przeszłości gminy Krzemieniewo, lista z nazwiskami powstańców wielkopolskich pochowanych na cmentarzu w Drobninie, specjalna KSIĘGA PAMIĄTKOWA, płyty z nagraniami imprez organizowanych z okazji odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI, pieniądze używane dzisiaj, program telewizyjny, gazeta „Panorama Leszczyńska”, gazeta „ABC”, flaga państwowa towarzysząca nam w obchodach 100. rocznicy odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI.
KAPSUŁA CZASU wmurowana została w ścianie korytarza z jasnym przekazem, by otworzyć ją dokładnie 10.12.2068 roku.

Informacja: p. J. Kownacki
Informacja: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

7.12.2018 MIKOŁAJKI

W czwartek, 6 grudnia, z okazji Mikołajek Samorząd Uczniowski rozdawał słodycze wszystkim tym, którzy paradowali w mikołajkowych czapkach. W szkole było wyjątkowo czerwono i wesoło, a na długiej przerwie odbyła się sesja fotograficzna wszystkich Mikołajów i Mikołajek.

Informacja i zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

1.12.2018 DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Dnia 28.11.2018 w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. o godzinie 12.30 zabawę rozpoczęli uczniowie klas I i II szkoły podstawowej. Starsze klasy bawiły się od 15 do 18. Muzykę i dekoracje przygotowali uczniowie klasy 8a. Dochód z biletów wstępu zostanie, wzorem lat ubiegłych, przeznaczony na zakup produktów spożywczych dla wychowanków Domu Dziecka we Wschowie, z którymi Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i Dyrekcją spotka się w piatek 7.12.2018 na corocznej wigilii przygotowanej w naszej szkole.Informacja i zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

27.11.2018 PASOWANIE NA UCZNIA

27 listopada 2018 r. pierwszaki z Drobnina miały swoje święto. W tym dniu odbyło się pasowanie na ucznia. Dzieci wykazały się wiedzą i umiejętnościami z wielu dziedzin. Pokazały min, że są wzorowymi uczestnikami ruchu drogowego, znają zasady dobrego wychowania i kochają swoją Ojczyznę. Potem uroczyście ślubowały na sztandar szkoły. Dyrekcja szkoły poprzez dotknięcie ramienia ołówkiem, pasowała naszych milusińskich na uczniów. Dzieci otrzymały życzenia i prezenty od starszych kolegów, przedszkolaków i rodziców. Otrzymały też zapewnienia od starszych kolegów, że będą się nimi opiekować i wspomagać w trudnych chwilach.

Informacja: p. G. Pacholczyk
Zdjęcia: p. J. Kownacki
ZDJĘCIA


3,226,839 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.