Grudzień 03 2021 20:16:24
WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE I PEDAGOGICZNE
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PIEŚŃ SZKOŁY
PODRĘCZNIKI 2021/2022
· Spis podręczników
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
AKCJA MEN

mLegitymacja
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W DROBNINIE
NOWA STRONA SZKOŁY W DROBNINIE

UWAGA UWAGA UWAGA

NOWA STRONA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DROBNINIE


ZAPAMIĘTAJ ADRES

www.spdrobnin.pl


28.06.2021 POŻEGNANIE

25.06.2021 roku odbyło się pożegnanie odchodzącej na emeryturę, pani Grażyny Pacholczyk, która wszystkie lata swojej pracy w szkole w Drobninie poświęciła pracy z najmłodszymi, czyli uczniami klas I-III. Panią Grażynę Pacholczyk pożegnała pani dyrektor Elżbieta Juskowiak, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców. Były wspomnienia, łzy wzruszenia, mnóstwo życzeń i podziękowania za wszystko, do czego przyczyniła się swoją pracą odchodząca na emeryturę pani Grażyna Pacholczyk.

Informacja i zdjęcia: p. J. Kownacki
ZDJĘCIA

28.06.2021 POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Kolejny już raz w historii naszej szkoły przyszło nam pożegnać jej absolwentów. Tym razem było ich 40 z klasy a i klasy b. Uroczystość, ze względu na obowiązujące cały czas obostrzenia, miała zupełnie inny charakter niż zwykle. Była jednak nie mniej podniosła i uroczysta niż te, które odbywały się w latach poprzednich. Uczniowie klas ósmych, którzy przybyli na uroczystość w towarzystwie swoich rodziców, usłyszeli wiele miłych słów od pani dyrektor Elżbiety Juskowiak, która podziękowała im za konsekwentne pokonywanie kolejnych etapów edukacyjnego wtajemniczenia. Pani dyrektor wręczyła również uczniom, którzy spełnili warunki zapisane w Statucie, Złote Odznaki Wzorowego Ucznia. Zaszczytu tego dostąpili: Maria Smektała z klasy VIIIa oraz Hubert Kubasik z klasy VIII. Rodzicom tych uczniów wręczone zostały Listy Gratulacyjne. Pani dyrektor wręczyła również świadectwa z wyróżnieniem, które otrzymali: Martyna Jabłońska, Dawid Kamiński, Klaudia Musielak, Tomasz Chodyła, Maria Juśkiewicz, Hubert Kubasik, Paulina Pudliszewska, Amelia Stachowiak. Swoim wychowankom podziękowali również wychowawcy, wyrażając nadzieję, że wszystkie te lata spędzone w szkole w Drobninie pozytywnie wpłyną na Ich dalsze życie. Zaapelowali również do kończących szkołę uczniów, by nigdy nie rezygnowali z marzeń oraz planów i pamiętali, że będą mieli do spełnienia niejedną ważną rolę. W imieniu absolwentów głos zabrała Amelia Stachowiak, która podziękowała dyrekcji, nauczycielom za trud kształcenia i wychowania, za przekazywanie wartości niezbędnych w dalszym życiu, za opiekę i ciepło jakiego doświadczyli, za starania, cierpliwość, a przede wszystkim za wyrozumiałość. Amelia podziękowała również rodzicom absolwentów, za Ich poświęcenie i zawsze pomocną dłoń.
Głos zabrała również pani Sylwia Misiewicz, która w imieniu rodziców w bardzo ciepłych słowach podziękowała wszystkim, dzięki którym ten dzień zakończenia szkoły był taki radosny.
A na koniec, po ślubowaniu, nie obyło się bez łez, których o dziwo uczniowie wcale się nie wstydzili, przyrzekając przy tym, że swojej szkoły i swoich nauczycieli na pewno nie zapomną.

Informacja: p. J. Kownacki
Zdjęcia: p. W. Tarnowski
ZDJĘCIA

27.06.2021 PIKNIK KLASY 6c

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klasy 6c spędzili wspólnie czas na pikniku klasowym na terenach rekreacyjnych szkoły. Mimo alertów meteorologicznych, dopisały i pogoda, i humory. Uczniowie ponownie integrowali się grając w piłkę, Wojnę czy UNO. Nie zabrakło też przysmaków własnoręcznie przygotowanych przez uczennice. Były i przepyszny murzynek, sernik, muffinki, ciastka czekoladowe, truskawki, i mniej zdrowe chipsy. Mimo edukacji zdalnej i separacji uczniów przez większość roku szkolnego, więzi klasowe nie rozluźniły się, uczniowie dobrze czuli się razem i na pewno wakacje również spędzą wspólnie.


Informacja i zdjęcia: p. M. Samol
ZDJĘCIA

24.06.2021 KONKURSY W KLASACH 2

Dnia 15 czerwca uczniowie klas drugich przystąpili do II etapu konkursu matematycznego i ortograficznego. Po wcześniejszych eliminacjach na poziomie klasy do etapu drugiego przeszli najlepsi uczniowie. Oto wyniki konkursu ortograficznego:
I miejsce Grzegorz Brandenburg kl. 2a
II miejsce Julia Wajs kl. 2a
III miejsce Bartosz Brodziak kl. 2a

Wyniki konkursu Matematycznego:
I miejsce Julia Wajs kl. 2a
II miejsce Teresa Neumann kl. 2a
III Dawid Machowski kl. 2a

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy.


Informacja i zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA


10,075,901 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.