Październik 29 2020 22:58:51
PSYCHOLOG SZKOLNY
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
AKCJA MEN

PRZYJĘCI DO KLAS I
Polecamy
23.09.2020 SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tegoroczna 27 akcja sprzątania świata odbyła się pod hasłem przewodnim „Plastik. Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”. W naszej szkole jak co roku klasy szóste biorą udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Jednak tegoroczna akcja różniła się od ubiegłorocznych ze względu na panują sytuację na świecie. Mimo to nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom i powinniśmy o niego zadbać. Sprzątanie rozpoczęło się od krótkiej pogadanki. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że twórcą inicjatywy „Sprzątanie Świata” był żeglarz z Australii – Ina Kiernan, który przerażony olbrzymia ilością śmieci zorganizował pierwszą akcje na świecie w 1989. Do sprzątania stawiło się ponad 40 tys. ludzi. To zainspirowało go, do kontynuowania akcji na całym świecie. Dzięki temu co roku bierze w niej udział ponad 40 mln ludzi aż z 40 krajów w tym Polska. Szóstoklasiści dowiedzieli się również ile lat potrzeba na rozkład plastiku, puszek po napojach, żyłki wędkarskiej, szkła oraz przypomnieli sobie w jaki sposób należy segregować śmieci. Po krótkiej pogadance uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren w okolicach szkoły i zebrali aż 16 worków śmieci.
Akcja miała na celu uczenie zarówno dorosłych jak i dzieci, że należy dbać o środowisko nie tylko we wrześniu, ale cały rok.

Informacja: p. K. Bielicka

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się we wtorek 1 września 2020 roku o godzinie 9.00. Tego dnia odbędą się spotkania wychowawców w salach, nie będzie spotkania wszystkich uczniów w sali gimnastycznej. Przy wejściu do szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk oraz zasłanianie ust i nosa, tam gdzie nie można zachować dystansu 1,5 metra od innych osób.

Z poważaniem
Elżbieta JuskowiakDowóz do szkoły realizowany przez Gminę Krzemieniewo w roku szkolnym 2020/2021

Informuję o możliwości składania deklaracji w sprawie korzystania ucznia z dowozu do szkoły realizowanego przez Gminę Krzemieniewo w roku szkolnym 2020/2021.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Gminy Krzemieniewo – link do strony:

DOWOZY UCZNIÓW DO SZKÓŁ

Z poważaniem
dyrektor
Publicznej Szkoły Podstawowej w Drobninie
Elżbieta Juskowiak

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Piątek 26 czerwca 2020 roku to dzień zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Ze względu na epidemię tylko uczniowie klas ósmych odbiorą świadectwa podczas spotkania z dyrekcją i wychowawcami. Na spotkanie zapraszamy ucznia w towarzystwie jednego z rodziców. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej. (wejście – drzwi do łącznika obok sali gimnastycznej; uczniowie i rodzice zajmują wyznaczone miejsca). Uczniowie pozostałych klas (I – VII) będą odbierać świadectwa od wychowawców zgodnie z harmonogramem podanym przez wychowawców oraz załączonym poniżej. (wejście – drzwi główne do nowego budynku). Uczniowie, którzy nie odbiorą świadectw w piątek, mogą je odebrać od poniedziałku 29 czerwca do piątku 3 lipca 2020 roku w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00 do 14.00.
Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa przy wejściu do szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk, podczas poruszania się po budynku szkoły obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie co najmniej 1,5 metrowego odstępu od innych osób.

Z poważaniem

dyrektor
Publicznej Szkoły Podstawowej w Drobninie
Elżbieta Juskowiak

HARMONOGRAM ODBIORU ŚWIADECTW

MOJE PASJE W CZASIE PANDEMII

Uczniowie klasy 5c i ich wychowawczyni rozwijają swoje pasje mimo pandemii.6,300,841 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.