Październik 29 2020 23:20:42
PSYCHOLOG SZKOLNY
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
AKCJA MEN

PRZYJĘCI DO KLAS I
Polecamy
28.10.2018 KTO TY JESTEŚ?

Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę to dobry czas, aby wzbudzić wśród uczniów przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych. Pod kierunkiem swoich wychowawczyń uczniowie z klas pierwszych i drugich przygotowali wiersze, utwory oraz fragmenty poezji patriotycznej, które zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom 26 października. Uczniowskie recytacje przebiegały pod hasłem „Kto Ty jesteś?”.
Swoje zdolności recytatorskie pokazali następujący uczniowie:
– z klasy I a: Franciszek Adamski, Gabriela Chwaliszewska, Emilia Skorupka, Bernadeta Suszka i Antoni Ziemlinski,
– z klasy I b: Zuzanna Franek, Rozalia Koladyńska, Adam Kownacki, Zuzanna Ratajczak i Julia Wojtkowiak,
– z klasy II a: Jan Gubański, Maria Klimaszewska, Eliza Różanek, Hanna Skorupka i Natalia Stachowiak,
– z klasy II b: Lena Jankowska, Filip Kunc, Jakub Lewandowski, Wiktoria Nojman i Magdalena Szydłowska.
Na zakończenie występujący uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Informacja: p. A. Baryga
Zdjęcia: p. G. Pacholczyk
ZDJĘCIA

26.10.2018 SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

W związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs piosenki patriotycznej. Ważnym składnikiem tej pamięci jest przeszłość, dzieje i losy wielu pokoleń, składające się na narodową historię. Dlatego jej pielęgnowanie jest naszym obowiązkiem i koniecznością. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej, popularyzacja pieśni patriotycznych, kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność, a także stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa. W konkursie wzięło udział 90 osób, w tym 19 solistów, 7 duetów i 11 zespołów z klas I– VIII i gimnazjum.

Komisja w składzie: Dyrektor Elżbieta Juskowiak, zastępca dyrektora Andżelika Jankowiak, Elżbieta Cieśla, Michał Rosik oraz Karolina Tarnowska przyznała nagrody następującym solistom i zespołom:
- w kategorii soliści klas I – II
I miejsce : Olga Banach oraz Maria Stróżyńska
II miejsce: Jan Gubański
III miejsca nie przyznano
- w kategorii zespoły klas I-II
I miejsce: zespół „Ananasy z I klasy” - Ib
II miejsce: zespół „Koloryt” - IIb
III miejsce :zespół „Wojacy”- IIb
- w kategorii soliści klas IV- VI
I miejsce : Alan Sztyler oraz Paulina Pudliszewska
II miejsce: Mieszko Cwojda oraz Marek Łagoda
III miejsce: Maria Stachowiak
Wyróżnienie: Olga Kownacka, Mikołaj Brodziak
- w kategorii zespoły klas IV – VI
I miejsce: Duet -Zofia Klich , Oliwia Juszczak
II miejsce: Duet – Agnieszka Maćkowiak, Paulina Tomczak
III miejsce: Duet – Julia Gniłka, Zofia Skrzypczak
- w kategorii soliści klas VII- VIII i gimn.
I miejsce: Bartosz Jabłoński
II miejsce: Ewelina Baer
III miejsce: Izabela Bartkowiak
- w kategorii zespoły klas VII – VIII i gimn.
I miejsce: Duet- Aleksandra Adamiak, Magdalena Karpińska
II miejsce: Duet – Oliwia Stachowiak, Laura Nowaczyk
III miejsce: Duet – Weronika Kośmider, Aleksandra Musielak
Konkurs prowadziły : Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska. W czasie obrad komisji zespół „Słoneczka” wykonał dla publiczności kilka utworów wokalnych o tematyce patriotycznej. Organizacją konkursu zajęła się p. Elżbieta Cieśla oraz p. Karolina Tarnowska. Przy nagłośnieniu czuwał p. Michał Rosik.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja: p. E. Cieśla
Zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek i p. K. Tarnowska
ZDJĘCIA

26.10.2018 WARSZTATY O CYBERPRZEMOCY

24 października 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Impresariat Artystyczny „INSPIRACJA” z Krakowa. Uczniowie klas VI,VII,VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięli udział w przeprowadzonych przez nich warsztatach profilaktycznych pod nazwą „Cyberprzemoc-pętla zdarzeń”. Spotkanie składało się z dwóch części: spektaklu teatralnego oraz rozmowy z uczniami. Spektakl poruszał problematykę agresji i przemocy rówieśniczej, ze wskazaniem na przemoc fizyczną, a także często występującą i trudną do wychwycenia przemoc psychiczną, mogącą powodować tragiczne konsekwencje. W historii przedstawionej przez zaproszonych gości ofiarą stał się chłopak, którego zachowanie w żaden sposób nie wskazywało, że mógł tej przemocy doświadczać. Uczniowie uczyli się jak kształtować umiejętności społeczne - rozwiązywać konflikty i opierać się naciskom ze strony otoczenia. Otrzymywali wskazówki gdzie szukać pomocy i jakie mechanizmy obronne może przyjmować potencjalna ofiara.

Informacja i zdjęcia: p. A. Brodziak
ZDJĘCIA

26.10.2018 TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O MISTRZOSTWO POWIATU LESZCZYŃSKIEGO

23 października w Rydzynie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Powiatu Leszczyńskiego uczniów urodzonych w latach 2003 – 2005. W zawodach udział wzięło dziewięć zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Nasz zespól trafił do grupy B. gdzie dwa mecze zremisowaliśmy (z Kąkolewem i Pawłowicami) i dwa wygraliśmy (z Rydzyną i Świerczyną). Dzięki temu udało nam się awansować do strefy medalowej turnieju. Niestety w półfinale ulegliśmy zespołowi ze Święciechowy i na pocieszenie została nam walka o brązowy medal. Naprzeciw naszego zespołu stanęła reprezentacja Krzycka Wielkiego. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych przeciwników i to oni cieszyli się z trzeciego miejsca w turnieju.
Graliśmy w składzie: Miłosz Buczek, Adam Chwaliszewski, Jakub Jaszczak, Mateusz Włodarczyk, Igor Pietraszewski, Wojtek Skorupski, Adam Śliwowski, Bartek Jabłoński, Krystian Andrzejewski i Alex Charter.

Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

23.10.2018 WYCIECZKA DO LASU

18 października 2018 roku uczniowie klas pierwszych i drugich wybrali się na wycieczkę do lasu. Pogoda była ładna, świeciło słońce, ale czuć było już chłód jesieni. Na miejscu dzieci odbyły długi spacer, obserwowały przyrodę, zachodzące zmiany jesienią oraz zbierały leśne skarby. Uczniowie poznali warstwową budowę lasu. Widzieli tam drzewa iglaste i liściaste, takie jak: sosny, świerki, brzozy, dęby i buki. Las mienił się pełną barwą jesiennych kolorów. Oczywiście, szukali też grzybów i innych darów lasu. Drugoklasiści mieli zadanie do wykonania. W grupach tworzyli obrazy z zebranych materiałów przyrodniczych, które można zobaczyć na zdjęciach.


Informacja: p. A. Baryga
Zdjęcia: p. E. Cieśla
ZDJĘCIA


6,301,178 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.