Październik 30 2020 00:44:53
PSYCHOLOG SZKOLNY
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
AKCJA MEN

PRZYJĘCI DO KLAS I
Losowa Fotka
Polecamy
WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS VIII

Od 15.06 działa już platforma: NABÓR 2020, która umożliwia rekrutację do szkół ponadpodstawowych w Lesznie.
Przed wypełnieniem wniosku proszę zapoznać się z poradnikiem, do którego odnośnik znajduje się niżej.

Powodzenia
M.Samol

ODNOŚNIK DO PORADNIKA

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE IIb

Dzień Dziecka tuż, tuż.... To jeden z najbardziej lubianych przez dzieci dni. Są życzenia, prezenty i inne atrakcje, które przygotują im najbliżsi. Prezenty sprawiają im radość. Widzimy wtedy malujące się na ich buźkach szczęście i uśmiech. A szczęście dziecka jest najważniejsze. W galerii umieszczone są zdjęcia uczniów klasy II b w trakcie zabawy na świeżym powietrzu, na swoich podwórkach i ogrodach. Tutaj też widzimy radosne buzie bo nie ma to jak dobra zabawa.
Pozdrawiamy.

Informacja: p. G. Pacholczyk
Zdjęcia: Rodzice uczniów klasy 1b
GALERIA

Kocham świat, bo dał mi Ciebie. Kocham Ciebie, bo dałaś mi siebie...

Cały miniony tydzień uczniowie klasy VI b wykonywali zadania w ramach swojego klasowego projektu: „Naszym kochanym Mamom”.
Najpierw (już od poniedziałku) przygotowywali laurki dla mam, a w piątek, w czasie zajęć z wychowawcą, podzieleni na trzy zespoły wyszukiwali też najpiękniejsze wiersze i redagowali życzenia. W ten sposób stworzyli (na zbliżający się już we wtorek Dzień Matki) przepiękny bukiet kredką i słowem malowany.
Warto przy tym dodać, że święto to swoją tradycją sięga czasów starożytnych Greków i Rzymian, jednak zwyczaj obchodzenia Dnia Matki w takiej formie, jak w dzisiejszych czasach, zapoczątkowany został najprawdopodobniej w USA, w pierwszych latach XX wieku.
W Polsce natomiast Dzień Matki - z datą 26 maja - obchodzony jest od 1923 roku.
Od tego czasu właśnie, po dzień dzisiejszy, obdarowujemy swoje mamy drobnymi upominkami: kwiatami, laurkami, czekoladkami i wieloma innymi niespodziankami, a wszystko po to, by wyrazić swoją miłość, przywiązanie i szacunek.
Stad też, w imieniu uczniów klasy VI b, wszystkim MAMOM składamy najpiękniejsze, prosto z serca płynące życzenia:

„ Niechaj Wam kłopoty znikną, sukcesów przybędzie,
Niechaj zdrowie dopisze, a szczęście się przędzie
i wszystko co piękne, wymarzone,
niech Wam
- KOCHANE MAMY -
zawsze będzie spełnione!”


Informacja: p. A. Lubińska-Hofman
GALERIA

24.05.2020 KLASA 1b I ZDALNE NAUCZANIE

Od marca uczniowie z całej Polski przebywają w domach, a nauka odbywa się zdalnie. Uczniowie klasy 1b nie tylko uczą się poważnych rzeczy, takich jak tabliczka mnożenia, alfabet i liczenie dziesiątkami, ale w ramach zdalnego nauczania wykonują wiele prac plastycznych i technicznych. Są więc plany podchodów, latawce, strachy na wróble, zakładki do książek, roboty z opakowań, rysunki rzek i wiosny, doświadczenia z wodą i olejem, sadzenie roślin, zegary, mapa Polski, postaci z figur geometrycznych, obserwacje chmur oraz segregowanie odpadów. Zobaczcie sami, ile ciekawych rzeczy można zrobić w ramach zajęć z przyrody, plastyki czy techniki nawet będąc w domu.Informacja: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
Zdjęcia: Rodzice uczniów klasy 1b
GALERIA

NA DZIEŃ MATKI

26 maja w polskim kalendarzu przypada bardzo ważne święto, Dzień Matki. I właśnie z tego powodu, uczniowie klasy 1a i 1b z naszej szkoły postanowili swoim Mamom złożyć życzenia, dziękując Im za to, że są takie dobre i cierpliwe, za Ich zrozumienie i odwagę, za pomoc, za czułe serce, za mądre nakazy, za wielką matczyną miłość. Niektórzy uczniowie przygotowali dla swoich Mam specjalną niespodziankę, którą to można obejrzeć w prezentowanej galerii.
Wszystkiego dobrego.Informacja: p. J. Kownacki
GALERIA PORTRETÓW


6,302,515 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.