Sierpień 05 2020 16:24:26
PSYCHOLOG SZKOLNY
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
AKCJA MEN

PRZYJĘCI DO KLAS I
Polecamy
KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY


NA STRONIE POJAWIŁ SIĘ PANEL "SZKOŁA DOMOWA", GDZIE NAUCZYCIELE ZAMIESZCZAĆ BĘDĄ ZADANIA I ĆWICZENIA DO WYKONANIA PRZEZ UCZNIÓW
W CZASIE OBOWIĄZYWANIA ZAWIESZENIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH SPOWODOWANYCH EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA.


5.03.2020 SPOTKANIE Z POETKĄ

W dniu 2.03.2020 klasy pierwsze wraz z wychowawcami pojechały do biblioteki do Krzemieniewa na spotkanie z poetką panią Krystyną Grys. Pani Krystyna zaprezentowała dzieciom wiersze o zwierzętach. Opowiedziała także o swoich własnych zwierzętach domowych i o przygodach i niezwykłych zdarzeniach, jakie miały miejsce w związku z tymi zwierzętami. Dzieci otrzymały na pamiątkę wierszyk o Zoo z autografem poetki oraz nabyły książeczki z jej utworami.Informacja i zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA

5.03.2020 KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

02.03.2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Celami konkursu były m.in. popularyzacja śpiewu jako formy doskonalenia znajomości języka angielskiego, promocja uczniów uzdolnionych muzycznie i językowo oraz przygotowanie uczniów do publicznych wystąpień.
W konkursie wzięło udział dwadzieścioro ośmioro uczniów. Uczniowie śpiewali piosenki angielskie przed jury i publicznością. Tego dnia mieliśmy okazję posłuchać piosenek zawartych w podręcznikach języka angielskiego, ale także dobrze znanych hitów radiowych. Jury w składzie: Magdalena Samol, Karolina Tarnowska i Sylwia Stawińska; oceniło piękno śpiewu uczestników, ich muzykalność i poprawność wymowy w języku angielskim. Uczniowie oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych.
W pierwszej kategorii wiekowej (klasy I- III) laureatami konkursu zostali:
I m-ce Hanna Skorupka
II m-ce Kajetan Kozłowski
III m-ce Olga Banach
Wyróżnienia otrzymało sześcioro uczniów:
Maja Andrzejczak, Zuzanna Zielińska, Bartosz Brodziak, Laura Kasztelan, Amelia Picz i Hanna Gembiak

W drugiej kategorii wiekowej (klasy IV-VI) laureatami konkursu zostali:
I m-ce Oliwia Juszczak
II m-ce Mieszko Cwojda
III m-ce Zofia Klich
Wyróżnienia otrzymało troje uczestników:
Kaja Mrukowska, Joanna Pudliszewska i Alan Sztyler

W trzeciej kategorii wiekowej (klasy VII –VIII) laureatami konkursu zostali:
I m-ce Zespół wokalno-instrumentalny: Aleksandra Adamiak, Magdalena Karpińska i Agnieszka Siniecka
II m-ce Marek Łagoda
III m-ce Duet: Laura Nowaczyk i Oliwia Stachowiak
Gratulujemy serdecznie wszystkim zwycięzcom i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Informacja: p. K. Tarnowska
ZDJĘCIA

25.02.2020 IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Dnia 25 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyły się Leszczyńskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt. Brały w nich udział cztery zespoły z naszego powiatu: Brenno, Drobnin, Osieczna i Wijewo. Zawody rozgrywane były w systemie każdy z każdym. Mecze odbywały się jednocześnie na dwóch boiskach. Każda uczestniczka zawodów mogła zaprezentować swoje umiejętności oraz spróbować zmierzyć się z koleżanką. Emocje były niesamowite, a rywalizacja bardzo zacięta. Nasze zawodniczki dzielnie walczyły, dały z siebie wszystko. Ostatecznie I miejsce zajęła drużyna z Wijewa, nasze dziewczęta zajęła drugie miejsce, drużyna z Osiecznej trzecie, a Brenno uplasowało się na czwartym miejscu.
Skład naszego zespołu: Oliwia Kupka kl. 5 c, Zuzanna Skrzypczak kl. 5 c, Olga Krzyżoszczak kl. 6 a, Wiktorię Skrzypczak kl. 6 a, Zuzanna Wawrzyniak kl. 6 a, Aleksandra Klich kl. 6 b, Dominik a Matuszewska kl. 6 c, Paulina Tomczak kl. 6 c, Zofia Sikorska kl. 6 c, Amelia Stachowiak kl. 7 b.

Informacja: p. A. Brodziak
Zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

25.02.2020 BALIK KARNAWAŁOWY

24 lutego 2020 roku w naszej szkole dla uczniów klas młodszych odbył się balik karnawałowy. Naszym celem było zebranie dobrowolnych środków i wsparcie leczenie Piotrusia, ucznia naszej szkoły. Dzieci zaprezentowały się w pomysłowych i efektownych strojach karnawałowych: księżniczki, wróżki, bojownika, sportowca, diabła. Wspólne tańce, pląsy, korowody wprawiły wszystkich w dobry humor, a młodym tancerzom dzielnie dotrzymywały kroku panie wychowawczynie. Wśród wielu atrakcji najbardziej emocjonujący był taniec z balonami i zabawa pt. ”Rodzina”. Miła atmosfera i wspólna zabawa znakomicie zintegrowała dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i solidarnie włączyli się w naszą akcję.

Informacja: p. A. Baryga
Zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA


5,445,186 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.