Październik 22 2021 15:03:31
WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE I PEDAGOGICZNE
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PIEŚŃ SZKOŁY
PODRĘCZNIKI 2021/2022
· Spis podręczników
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
AKCJA MEN

mLegitymacja
HALLOWEEN 2018

Niezależnie od tego czy bawimy się 31.10 w „ trick or treat”, czy nie uczestniczymy w zabawie i nie zbieramy cukierków, na języku angielskim poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych, w tym zabawę w Halloween. W środę 31.10 w naszej szkole uczniowie klas 3A, 5c, 6b, 7b i 8b również mieli okazję pobawić się w konwencji Halloween i poznać pochodzenie tego święta. Okazuje się, że zabawa w Halloween wywodzi się z kultury Celtów, Rzymian i Chrześcijan, a zasady jak wszyscy mają się bawić tego dnia w USA, ustalił prezydent Franklin Delano Roosevelt. Uczniowie w naszej szkole uczyli się piosenek po angielsku, rozwiązywali krzyżówki i quizy. Oglądali też filmy przygotowane przez Massachusett University i angielską rodzinę. Cała zabawa przyczyniła się do zniesienia bariery dla efektywnej komunikacji w wielokulturowym społeczeństwie , wzrostu poziomu zainteresowania kulturą anglosaską oraz do podniesienia poziomu kompetencji kluczowych testowanych na egzaminach zewnętrznych tj. rozumienie wypowiedzi usłyszanych i przeczytanych.
Zabawa wcale nie musi być zła!

Informacja i zdjęcia: p. M. Samol
ZDJĘCIA

6.11.2018 KOCHAM CIĘ POLSKO

Jednym z działań organizowanym przez naszą szkołę z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był rozrywkowy turniej , który odbył się 5 listopada na sali gimnastycznej. Uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny, w skład których wchodzili zawodnicy z poszczególnych klas. Były pytania o ulubiony gatunek muzyczny naszej młodzieży, czyli disco polo, były kalambury, przysłowia, śpiewanie piosenek i pytania dotyczące programów telewizyjnych.
Turniej wygrali przedstawiciele klas B.

Informacja: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
Zdjęcia: p. J. Kownacki
ZDJĘCIA

3.11.2018 KONKURS RECYTATORSKI

„Ojczyzna moja - to ta ziemia droga,
Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła.

Ojczyzna moja - to wioski i miasta,
Wśród pól lechickich sadzone od Piasta;
To rzeki, lasy, kwietne niwy, łąki,
Gdzie pieśń nadziei śpiewają skowronki.

Ojczyzna moja - to praojców sława,
Szczerbiec Chrobrego, cecorska buława,
To duch rycerski, szlachetny a męski,
To nasze wielkie zwycięstwa i klęski.”…

(Maria Konopnicka, "Ojczyzna")

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości we wtorek, 30.10.2018r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie odbył się szkolny konkurs recytatorski „Polska- słowem malowana”. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII-VIII szkoły podstawowej i klasy trzecie gimnazjum. Celem konkursu była nie tylko prezentacja umiejętności artystycznych uczestników, ale przede wszystkim wyrecytowanie utworów, które w swej treści przypominały historię naszego kraju i ukazywały piękno ojczystego krajobrazu.
Komisja konkursowa, w składzie: przewodnicząca – wicedyrektor szkoły p. A.Jankowiak, p. A. Lubińska-Hofman, p. J. Muszyńska, p. S. Stawińska w kategorii klas IV-VI przyznała:
- I miejsce – Zofii Klich z klasy Vc,
- II miejsce – Wiktorii Tuszyńskiej z klasy Va,
- III miejsce – Mikołajowi Brodziakowi z klasy Vb,
- wyróżnienie – Wiktorii Skrzypczak (Va) i Jakubowi Jankowiakowi (Vc).
W kategorii klas starszych natomiast nie przyznano dwóch pierwszych miejsc. Miejscem trzecim uhonorowano Ewelinę Baer z klasy VIII a i Adama Ciesielczyka z klasy VIIb. Przyznano też dwa wyróżnienia – pierwsze otrzymała Agnieszka Siniecka z klasy VIIb, drugie - Patrycja Buczek z klasy VIIIa.
Przy tej okazji, pisząca te słowa, serdecznie gratuluje wszystkim uczestnikom i uczestniczkom konkursu „Polska- słowem malowana”, który to konkurs – z założenia – miał być nie tylko rywalizacją, ale przede wszystkim piękną artystyczną przygodą i okazją do spotkania się z ludźmi, których pasją jest praca nad doskonaleniem ojczystego języka.

Informacja i zdjęcia: p. A. Lubińska-Hofman
ZDJĘCIA

31.10.2018 SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ EWĄ ROSOLSKĄ

W dniu 29 października odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Rosolską- autorką dwudziestu czterech książek dla dzieci i młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej.
Autorka na spotkaniu z młodzieżą zaprezentowała cykl „Pułapki Czasu”, na spotkaniu z uczniami klas IV-V cykl „Tajemnica Starego Witraża”. Najmłodszym uczniom naszej szkoły zaprezentowała cykl „Bajeczki Babeczki”. Podczas spotkania autorka czytała fragmenty opowiadań, opatrując je komentarzem. W trakcie spotkania pisarka odpowiedziała również na wiele pytań młodych czytelników, dotyczących nie tylko pisarskiego warsztatu, ale także życiowych wyborów, planów i marzeń. Wyznała, że uwielbia świat niezwykłych tajemnic, niesamowitych przygód i nieokiełznanej fantazji. Ewa Rosolska nie zdradziła jednak wszystkich tajemnic, zachęcając do samodzielnego sięgnięcia po napisane przez nią powieści.
Spotkanie przebiegło w serdecznej i ciepłej atmosferze. Jego miłym akcentem były laurki przyniesione przez uczniów oraz dedykacje wpisane przez pisarkę do zakupionych przez czytelników tomów.

Informacja i zdjęcia: p. S. Stawińska
ZDJĘCIA

28.10.2018 KTO TY JESTEŚ?

Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę to dobry czas, aby wzbudzić wśród uczniów przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych. Pod kierunkiem swoich wychowawczyń uczniowie z klas pierwszych i drugich przygotowali wiersze, utwory oraz fragmenty poezji patriotycznej, które zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom 26 października. Uczniowskie recytacje przebiegały pod hasłem „Kto Ty jesteś?”.
Swoje zdolności recytatorskie pokazali następujący uczniowie:
– z klasy I a: Franciszek Adamski, Gabriela Chwaliszewska, Emilia Skorupka, Bernadeta Suszka i Antoni Ziemlinski,
– z klasy I b: Zuzanna Franek, Rozalia Koladyńska, Adam Kownacki, Zuzanna Ratajczak i Julia Wojtkowiak,
– z klasy II a: Jan Gubański, Maria Klimaszewska, Eliza Różanek, Hanna Skorupka i Natalia Stachowiak,
– z klasy II b: Lena Jankowska, Filip Kunc, Jakub Lewandowski, Wiktoria Nojman i Magdalena Szydłowska.
Na zakończenie występujący uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Informacja: p. A. Baryga
Zdjęcia: p. G. Pacholczyk
ZDJĘCIA


9,635,098 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.