Październik 22 2021 15:06:52
WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE I PEDAGOGICZNE
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PIEŚŃ SZKOŁY
PODRĘCZNIKI 2021/2022
· Spis podręczników
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
AKCJA MEN

mLegitymacja
26.10.2018 SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

W związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs piosenki patriotycznej. Ważnym składnikiem tej pamięci jest przeszłość, dzieje i losy wielu pokoleń, składające się na narodową historię. Dlatego jej pielęgnowanie jest naszym obowiązkiem i koniecznością. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej, popularyzacja pieśni patriotycznych, kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność, a także stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa. W konkursie wzięło udział 90 osób, w tym 19 solistów, 7 duetów i 11 zespołów z klas I– VIII i gimnazjum.

Komisja w składzie: Dyrektor Elżbieta Juskowiak, zastępca dyrektora Andżelika Jankowiak, Elżbieta Cieśla, Michał Rosik oraz Karolina Tarnowska przyznała nagrody następującym solistom i zespołom:
- w kategorii soliści klas I – II
I miejsce : Olga Banach oraz Maria Stróżyńska
II miejsce: Jan Gubański
III miejsca nie przyznano
- w kategorii zespoły klas I-II
I miejsce: zespół „Ananasy z I klasy” - Ib
II miejsce: zespół „Koloryt” - IIb
III miejsce :zespół „Wojacy”- IIb
- w kategorii soliści klas IV- VI
I miejsce : Alan Sztyler oraz Paulina Pudliszewska
II miejsce: Mieszko Cwojda oraz Marek Łagoda
III miejsce: Maria Stachowiak
Wyróżnienie: Olga Kownacka, Mikołaj Brodziak
- w kategorii zespoły klas IV – VI
I miejsce: Duet -Zofia Klich , Oliwia Juszczak
II miejsce: Duet – Agnieszka Maćkowiak, Paulina Tomczak
III miejsce: Duet – Julia Gniłka, Zofia Skrzypczak
- w kategorii soliści klas VII- VIII i gimn.
I miejsce: Bartosz Jabłoński
II miejsce: Ewelina Baer
III miejsce: Izabela Bartkowiak
- w kategorii zespoły klas VII – VIII i gimn.
I miejsce: Duet- Aleksandra Adamiak, Magdalena Karpińska
II miejsce: Duet – Oliwia Stachowiak, Laura Nowaczyk
III miejsce: Duet – Weronika Kośmider, Aleksandra Musielak
Konkurs prowadziły : Jagoda Andrzejczak, Roksana Glapiak i Jagoda Wróblewska. W czasie obrad komisji zespół „Słoneczka” wykonał dla publiczności kilka utworów wokalnych o tematyce patriotycznej. Organizacją konkursu zajęła się p. Elżbieta Cieśla oraz p. Karolina Tarnowska. Przy nagłośnieniu czuwał p. Michał Rosik.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja: p. E. Cieśla
Zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek i p. K. Tarnowska
ZDJĘCIA

26.10.2018 WARSZTATY O CYBERPRZEMOCY

24 października 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Impresariat Artystyczny „INSPIRACJA” z Krakowa. Uczniowie klas VI,VII,VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięli udział w przeprowadzonych przez nich warsztatach profilaktycznych pod nazwą „Cyberprzemoc-pętla zdarzeń”. Spotkanie składało się z dwóch części: spektaklu teatralnego oraz rozmowy z uczniami. Spektakl poruszał problematykę agresji i przemocy rówieśniczej, ze wskazaniem na przemoc fizyczną, a także często występującą i trudną do wychwycenia przemoc psychiczną, mogącą powodować tragiczne konsekwencje. W historii przedstawionej przez zaproszonych gości ofiarą stał się chłopak, którego zachowanie w żaden sposób nie wskazywało, że mógł tej przemocy doświadczać. Uczniowie uczyli się jak kształtować umiejętności społeczne - rozwiązywać konflikty i opierać się naciskom ze strony otoczenia. Otrzymywali wskazówki gdzie szukać pomocy i jakie mechanizmy obronne może przyjmować potencjalna ofiara.

Informacja i zdjęcia: p. A. Brodziak
ZDJĘCIA

26.10.2018 TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O MISTRZOSTWO POWIATU LESZCZYŃSKIEGO

23 października w Rydzynie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Powiatu Leszczyńskiego uczniów urodzonych w latach 2003 – 2005. W zawodach udział wzięło dziewięć zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Nasz zespól trafił do grupy B. gdzie dwa mecze zremisowaliśmy (z Kąkolewem i Pawłowicami) i dwa wygraliśmy (z Rydzyną i Świerczyną). Dzięki temu udało nam się awansować do strefy medalowej turnieju. Niestety w półfinale ulegliśmy zespołowi ze Święciechowy i na pocieszenie została nam walka o brązowy medal. Naprzeciw naszego zespołu stanęła reprezentacja Krzycka Wielkiego. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych przeciwników i to oni cieszyli się z trzeciego miejsca w turnieju.
Graliśmy w składzie: Miłosz Buczek, Adam Chwaliszewski, Jakub Jaszczak, Mateusz Włodarczyk, Igor Pietraszewski, Wojtek Skorupski, Adam Śliwowski, Bartek Jabłoński, Krystian Andrzejewski i Alex Charter.

Informacja i zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

23.10.2018 WYCIECZKA DO LASU

18 października 2018 roku uczniowie klas pierwszych i drugich wybrali się na wycieczkę do lasu. Pogoda była ładna, świeciło słońce, ale czuć było już chłód jesieni. Na miejscu dzieci odbyły długi spacer, obserwowały przyrodę, zachodzące zmiany jesienią oraz zbierały leśne skarby. Uczniowie poznali warstwową budowę lasu. Widzieli tam drzewa iglaste i liściaste, takie jak: sosny, świerki, brzozy, dęby i buki. Las mienił się pełną barwą jesiennych kolorów. Oczywiście, szukali też grzybów i innych darów lasu. Drugoklasiści mieli zadanie do wykonania. W grupach tworzyli obrazy z zebranych materiałów przyrodniczych, które można zobaczyć na zdjęciach.


Informacja: p. A. Baryga
Zdjęcia: p. E. Cieśla
ZDJĘCIA

22.10.2018 AKCJA CHARYTATYWNA "JABŁUSZKO"

W dniach 17-19 października 2018 roku w naszej szkole przeprowadzona została akcja charytatywna „JABŁUSZKO”. Akcja ta, polegała na zakupie jabłuszka za symboliczną złotówkę (oczywiście można było zapłacić więcej) i tym samym można było wesprzeć leczenie oraz rehabilitację potrzebujących dzieci. Głównymi organizatorami akcji są dwie leszczyńskie szkoły podstawowe: nr 5 i 9. Pod patronatem: Prezydenta Miasta Leszna, Wójtów i Burmistrzów miast.
Zebrane pieniążki, trafiły aż do sześciorga chorych dzieci z naszego regionu: Szymona, Zuzi, Amelki, Antka, Julki i Bartka. Wszystkie jabłuszka zostały rozprowadzone, za co wszystkim za pomoc i udział w akcji serdecznie dziękujemy.Informacja i zdjęcia: p. A. Brodziak
ZDJĘCIA


9,635,113 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.