Październik 22 2021 14:07:54
WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE I PEDAGOGICZNE
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PIEŚŃ SZKOŁY
PODRĘCZNIKI 2021/2022
· Spis podręczników
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
AKCJA MEN

mLegitymacja
AKCJA CHARYTATYWNA
POWITANIE WIOSNY

Wiosna rozpoczyna się 21 marca. W tym roku nieco wcześniej, bo już 19 marca uczniowie z klas 1-3 wykorzystali ostatnie chwile pobytu w szkole na jej powitanie. Zgodnie z tradycją dzieci pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia każda klasa przygotowała swoją Marzannę i przemaszerowała przez wieś z gromkim śpiewem przy dźwiękach instrumentów, by nad pobliskim rowem pożegnać kukłę donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, w wodę Cię wrzucamy, bo wiosnę witamy”. Dzieci powróciły do sal z nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna.

Informacja: p. A. Baryga
ZDJĘCIA

St. Patrick's Day w naszej szkole

Mimo lekcji zdalnych uczniowie szkoły w Drobninie nie zapomnieli o narodowym święcie Irlandczyków czyli o Dniu Świętego Patryka. 08.03 klasa 6c poprzez platformę ZOOM spotkała się z kobietą- polityk panią Emer O’Connell- Ambasador Irlandii w Polsce. 11.03 również klasa 6c miała wirtualne warsztaty z tańca irlandzkiego wraz z instruktorką ze szkoły tańca Irish Spin z Wrocławia. 16.03 klasa 7c uczestniczyła w spotkaniu z panią prezes Fundacji Kultury Irlandzkiej z Poznania. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się dlaczego Anglik, Św. Patryk stał się tak ważną postacią dla Irlandczyków. 17.03 czyli dnia kiedy obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, uczniowie klasy 6a i niektórzy 8b wzięli udział w spotkaniu z prawdziwym Irlandczykiem, Trevorem Walshem, który z tęsknotą opisywał, jak w czasach przed pandemią cały świat obchodził to święto. Do tego dnia nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Z tęsknotą za podróżami” organizowanego przez FKI, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Z nadesłanych ponad 400 prac, tylko 40 zostało nagrodzonych, w tym praca uczennicy naszej szkoły Mai Musielak z 1b. Serdecznie gratulujemy!

Informacja i zdjęcia: p. M. Samol
ZDJĘCIA

21.03.2021 SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

Dnia 19 marca 2021 r. naszą szkołę odwiedziła Pani psycholog z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie. Pani Anna Sprutta rozmawiała z uczniami jak skutecznie radzić sobie z trudnymi emocjami, przedstawiła strategie rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w dyskusjach. Po spotkaniu od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA) w Krzemieniewie otrzymali plecaki wyposażone w śniadaniówkę, bidon i ręcznik. Takie zajęcia z pewnością pomogą uczniom w nawiązywaniu pozytywnych relacji z kolegami i koleżankami w klasie i szkole.


Informacja i zdjęcia: p. A. Brodziak
ZDJĘCIA

ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY

9,634,880 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.