Październik 22 2021 16:21:19
WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE I PEDAGOGICZNE
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PIEŚŃ SZKOŁY
PODRĘCZNIKI 2021/2022
· Spis podręczników
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
AKCJA MEN

mLegitymacja
ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY
OGŁOSZENIE
14.03.2021 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃL ICZBY PI

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi przypada na dzień 14 marca. Z tej okazji wdniach 8-12marca 2021 w Szkole Podstawowej w Drobninie miał miejsce konkurs matematyczny „Reklama liczby Pi”. Odbiorcami konkursu byli uczniowie klas 4-8. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką ( np. kolaż, rysunek, można było wykorzystać różne dostępne w domu materiały).Każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę, która ma być widoczna na zdjęciu. Chętni uczniowie wysyłali swoje prace. Okazały się one bardzo różnorodne. Celem konkursu było rozpowszechnianie wiedzy matematycznej o liczbie Pi, rozwijanie zainteresowań, a także przybliżenie pojęcia słowa: „reklama”, które niestety nie dla wszystkich okazało się proste. Spośród 19 nadesłanych prac jury w składzie Krystyna Wasiółka, Katarzyna Bielicka i Marlena Gabler wyróżniły te najbardziej ciekawe, spełniające podane kryteria. Na wyróżnienie zasługują Amelia Stachowiak, Olga Kownacka, Mateusz Borowski, Klaudia Musielak, Mikołaj Dudziak, Marek Łagoda i Filip Kunc. Jednak wszystkie prace zasługują na pochwałę - liczą się przede wszystkim chęci. Każde bowiem działanie, które podejmujemy zostawia w nas ślad, to małe ziarenko może kiedyś się przydać, rozwinąć. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań.

Informacja i zdjęcia: p. K. Wasiółka
ZDJĘCIA

1.03.2021 ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY
VIII POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Lipnie. Tym razem z powodu pandemii, przesłuchania odbyły się w formie online. Nie było łatwo, by dobrze się przygotować i odpowiednio zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Jednak umożliwienie prób wokalnych w szkole (oczywiście w reżimie sanitarnym) i pomoc p. Marka Andrzejczaka, dzięki któremu mogliśmy nagrać wcześniej przygotowane utwory spowodowało, że zdecydowaliśmy podjąć to wyzwanie. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice przygotowane przez p. Elżbietę Cieślę :
Maja Musielak , Hanna Skorupka, Antonina Stróżyńska z kl. Ib,
Maria Stróżyńska, Hanna Skorupka z kl. IVa
Oliwia Juszczak, Zofia Klich, Agnieszka Maćkowiak, Paulina Tomczak z kl. VIIc.
W wyniku tego konkursu w kat. wiek. klas VII-VIII – III miejsce uzyskała Oliwia Juszczak, a w kategorii zespoły wokalne II miejsce zdobył zespół KAPRYS w składzie: Oliwia Juszczak, Zofia Klich, Agnieszka Maćkowiak.
Wszystkim występującym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oliwia Juszczak – „KOŁYSANKA DLA JEZUSA”
Zespół „Kaprys” (Oliwia Juszczak, Zofia Klich, Agnieszka Maćkowiak) – „OTO DZIŚ NARODZIŁA SIĘ MIŁOŚĆ”

Informacja: p. E. Cieśla
Filmy: p. M. Andrzejczak


9,635,566 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.