Październik 22 2021 16:34:38
WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE I PEDAGOGICZNE
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PIEŚŃ SZKOŁY
PODRĘCZNIKI 2021/2022
· Spis podręczników
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
AKCJA MEN

mLegitymacja
22.02.2021 MASECZKI ZRÓB TO SAM

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/21 w Szkole Podstawowej w Drobninie,w zakresie kompetencji przedsiębiorczości podjęto działania dotyczące projektu „Maseczki zrób to sam”. Projekt ten realizowany był już od początku października (nieliczne klasy) stacjonarnie, większość klas realizowała go jednak, bądź kończyła realizację on-line. Jedna klasa nie zrealizowała projektu ze względu na nieobecność wychowawcy. Ze względu na okoliczności związane z pandemią Koronawirusa projekt uległ znacznym modyfikacjom. Praca w grupach została ograniczona, uległy też zmianie miejsca dystrybucji maseczek, a także sposoby ich wykonywania-w stosunku do przewidywanych na początku projektu. W każdej klasie osiągnięto jednak założone cele. Uczniowie okazali się przedsiębiorczy, potrafili wykorzystać własne pomysły zmieniając i modyfikując te z Internetu. Ze względu na ograniczony kontakt z klasą i wychowawcą, korzystali w dużej mierze z pomocy rodziców i rodziny, którym też ofiarowali swoje „dzieła”. Wiek więc miał szczególny wpływ na ich pracę. Pomysły młodszych klas są proste i łatwe do wykonania. Starsi uczniowie, samodzielnie wykonując maseczki, robili to w sposób bardziej oryginalny, nierzadko je ozdabiając. Projektu „nie zatrzymała” nawet pandemia. Przewidywał on bowiem kształtowanie odpowiednich postaw społecznych, samodzielne przez uczniów wyszukiwanie pomysłów, modyfikowanie ich, wszelką kreatywność, spryt, zaradność, mobilność i wykazywanie się inicjatywą. Pod tym względem jego cele całkowicie zostały zrealizowane.

Informacja i zdjęcia: p. K. Wasiółka
ZDJĘCIA

19.02.2021 KONKURS NA KARTKĘ WALENTYNKOWĄ

W dniu 15 lutego 2021r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Celem konkursu było uczczenie Dnia Świętego Walentego, kształcenie umiejętności pięknego wyrażania uczuć oraz inspirowanie twórczości plastycznej i literackiej. W konkursie wzięło udział 93 uczniów.
Komisja w składzie:
• p. Anna Brodziak,
• p. Hanna Kaczmarek
• p. Anna Ptaszyńska
• p. Mariusz Pudliszewski
• p. Michał Rosik
• p. Karolina Tarnowska
wyłoniła następujących laureatów:
w klasach 1-3
• I miejsce – Malwina Sikora kl. 3a, Matylda Pawlak kl. 3b
• II miejsce – Maja Musielak kl. 1b, Julia Jakubowska kl. 2a
• III miejsce – Sandra Maćkowiak kl. 1b, Antoni Żur kl. 3b
• Wyróżnienie otrzymuje: Kamil Maćkowiak kl. 3b, Piotr Gołębiowski kl. 1a, Dawid Machowski kl. 2b, Marta Pawlak kl. 3b, Alan Baer kl. 1b
w klasach 4-8
• I miejsce – Filip Kunc kl. 4b, Julia Gniłka kl. 7c
• II miejsce – Ewelina Kubicka 6b, Adam Gołębiowski 6b
• III miejsce – Mateusz Borowski 6b, Olga Banach 4b
• Wyróżnienie otrzymuje: Zofia Sikorska 7c, Monika Kulas7c, Eliza Różanek 4a, Amelia Kosińska 7b, Marianna Zajdel 8a, Eliza Różanek kl. 4a,
Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni punktami z zachowania, a laureaci I-III miejsca klas 1-3 i 4-8 otrzymają nagrodę rzeczową.
Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

Informacja i zdjęcia: p. A. Brodziak
ZDJĘCIA

18.02.2021 ZASADY DOBREGO WYCHOWANIA

W poniedziałek 15.02.2021r, wychowawczynie klas IVa i IVb, przygotowały dla uczniów naszej szkoły zajęcia edukacyjne na temat „Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą”. Zasady dobrego wychowania dotyczą wielu sfer życia, wiec aby kulturalnie zachowywać się w różnych okolicznościach, trzeba znać bardzo dużo reguł. Podczas zajęć poświęconych savoir- vivre’owi nie sposób przekazać uczniom tak szerokiej wiedzy, jednak możne to być kolejny – nie pierwszy i nie ostatni - etap pracy nad wykształceniem umiejętności właściwego zachowania się młodzieży w każdej sytuacji. Uczniowie zostali zapoznani z prezentacją multimedialną, w której szczegółowo zostały omówione zasady dobrego zachowania oraz wzięli udział w warsztatach, gdzie sami mogli wykazać się wiedzą na ten temat.

Informacja: p. A. Ptaszyńska

ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY
15.02.2021 MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY...

Nareszcie doczekaliśmy się prawdziwej zimy. Nie tracąc czasu uczniowie najmłodszych klas korzystają z zimowej pogody. Podczas przerw i zajęć rzucamy się śnieżkami, budujemy igloo, lepimy bałwany. Pamiętamy też o sankach i robieniu małych kuligów. Śnieżne atrakcje to również zawody w rzucaniu do celu i tworzenie śladów na śniegu. Szkolne boisko jest świetnym i bezpiecznym miejscem do uprawiania białego szaleństwa. Można wykazać się pomysłowością i umiejętnością współdziałania a mróz nikomu nie przeszkadza. Takie zimowe zabawy sprawiają wiele radości ale mogą też wzmacniać odporność i kondycję fizyczną. Zachęcają do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Informacja: p. E. Buczek
Zdjęcia: p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA


9,635,689 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.