Październik 29 2020 23:24:51
PSYCHOLOG SZKOLNY
PIEŚŃ SZKOŁY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
AKCJA MEN

PRZYJĘCI DO KLAS I
Polecamy
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIEWCZĄT - WŁĄCZCIE SIĘ DO AKCJI

Zapraszamy do wspólnej z Urzędem Marszałkowskim akcji świętowania Międzynarodowego Dnia Dziewcząt, który przypada na 11 października. W związku z tym serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji tworzenia plakatów graficznych odpowiadających na pytanie " A Ty, co chciałaby przekazać światu?". Jest to szansa dla dziewcząt na pokazanie w graficzny sposób tego, co dla nich ważne. Chcemy wesprzeć ten dzień, dlatego prosimy o przekazanie dziewczętom idei akcji i zachęcenie poprzez e-dzienniki, spotkania na godzinach wychowawczych etc. do przygotowania autorskich plakatów. Każdy plakat powinien być zapisany w formacie jpg i pdf - celowo w dwóch formatach, do późniejszej obróbki. Na prace czekamy do 12 października do godziny 16.00
Proszę o przysyłanie na mój e-mail z informacją, kto jest autorką, szkoła, klasa. Mamy nadzieję, że uda nam się z efektów wspólnej pracy przygotować galerię.
W przypadku pytań - proszę o kontakt 601 065 693.
--
Pozdrawiam serdecznie
Marzena Szymańska-Grzegorzek
starszy specjalista - doradca zawodowy

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie
ul. Śniadeckich 5
64-100 Leszno
tel. 65 513 03 67
http://cwrkdiz.leszno.pl/

7.10.2020 PASOWANIE NA UCZNIA

W tym roku nieco wcześniej niż w poprzednich latach i w zmienionej formie ze względu na pandemię przebiegała uroczystość pierwszoklasistów. 29 września klasa Ia , a następnego dnia 30 września klasa I b przedstawiła swój program. Przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek pod opieką wychowawczyń Anny Barygi oraz Elżbiety Cieśli. Wreszcie nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów. Na szkolnym korytarzu rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, być dobrymi kolegami, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk pani Wicedyrektor uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Były życzenia, a także prezenty od rodziców i samorządu uczniowskiego. Na zakończenie pierwszoklasiści mieli zrobione pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

Informacja: p. A. Baryga
Zdjęcia: p. R. Jankowiak
ZDJĘCIA

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W poniedziałek 28.09.2020 w naszej szkole odbyły się Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Upoważnionych do głosowania było łącznie 214 uczniów z klas IV-VIII SP. Klasy ósme szkoły podstawowej miały prawo wyboru biernego (mogły wybierać, ale nie mogły być wybierane). Oddano 197 głosy. Nad przebiegiem wyborów czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Anna Brodziak i Mariusz Pudliszewski.
Zgłoszono 9 kandydatów.
Wyniki głosowania:
Alan Sztyler: 120 głosów
Mieszko Cwojda: 97 głosów
Zuzanna Wawrzyniak: 80 głosów
Igor Skorupka: 59 głosów
Aleksandra Klich: 57 głosów
Laura Chwaliszewska: 55 głosów
Monika Rosik: 33 głosy
Alicja Przybylak: 30 głosów
Patrycja Kośmider: 18 głosów
Po wewnętrznych ustaleniach zgodnie z regulaminem, wybrano Zarząd SU :
1. PRZEWODNICZĄCY: Alan Sztyler
2. Z-CA: Mieszko Cwojda
3. SKARBNIK: Zuzanna Wawrzyniak
4. SEKRETARZ: Aleksandra Klich
5. CZŁONKOWIE: Igor Skorupka, Laura Chwaliszewska, Monika Rosik, Alicja Przybylak, Patrycja Kośmider,

Informacja: Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

NOC ZAWODOWCÓW

Dyrektor CWRKDIZ Leszno wraz z zespołem zaprasza na NOC ZAWODOWCÓW 2020 Edycja 3.0 w tym roku w świecie wirtualnym! Wydarzenie skierowane jest szczególnie do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, ich rodziców/opiekunów prawnych oraz nauczycieli i doradców zawodowych i wszystkich, których interesuje tematyka edukacji i rynku pracy. Zaczynamy o godz. 17.00, 2 października 2020 r.! Poznacie ofertę szkół ponadpodstawowych, obejrzycie filmy o zawodach, weźmiecie udział w konkursach zawodoznawczych i spotkacie się online z doradcami zawodowymi. Im wyższa frekwencja klasy w Nocy Zawodowców, tym większa szansa na nagrody indywidualne, dla całej klasy oraz voucher dla wychowawcy!
Prosimy o rejestrację na wydarzenie poprzez poniższy formularz. Pamiętajmy, że rodzice zapisują swoje dzieci.

1. Rejestracja na NOC ZAWODOWCÓW 2020 Edycja 3.0.:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSek-cdEmLvxLrU-wnt-pk2txh2lqpq-wWck9VUUQCd2UbMxig/viewform?usp=sf_link

2. Zapisy na konsultacje online do doradców zawodowych:
http://cwrkdiz.leszno.pl/informator/noc-zawodowcow/373-doradztwo-zawodowe.html

3. Link do spotu promującego NOC ZAWODOWCÓW
https://www.youtube.com/watch?v=gRZIX64iB6E

4. Linki do regulaminów konkursów
http://cwrkdiz.leszno.pl/images/2020/NOC_ZAWODOWCOW/Konkursy/regulamin_konkursu_-_UCZNIOWIE.pdf
http://cwrkdiz.leszno.pl/images/2020/NOC_ZAWODOWCOW/Konkursy/regulamin_konkursu_-_RODZICE.pdf

23.09.2020 SPRZĄTANIE ŚWIATA W KLASACH I-III

Ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata” przebiegała pod hasłem : "Plastik. Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". 21 września 2020 r. w klasach 1-3 wychowawcy przeprowadzili pogadanki na ten temat. Dzieci wykonały kubki z kartek. Różnorodność kubków była duża: kolorowe i białe ozdabiane dziecięcymi rysunkami. Kubeczki posłużą dzieciom do przechowywania np. małych przyborów szkolnych.

Informacja: p. G. Pacholczyk
Zdjęcia: p. G. Pacholczyk, p. M. Piotrowiak-Kaczmarek
ZDJĘCIA


6,301,237 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.