Październik 23 2018 06:03:01
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
E-DZIENNIK
PODRĘCZNIKI 2018/2019
· Religia
· Regulamin wypożyczania podręczników:
- wersja: _.doc
- wersja: _.pdf
Polecamy
16.10.2018 MARSZ MŁODEGO PATRIOTY

W piękny i słoneczny dzień o godzinie 10.00, 100 uczniów odświętnie ubranych na 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości wyruszyło z drobnińskiej szkoły ul. Wiejską. Następnie dotarli do Krzemieniewa, idąc ulicą Wiejską, Dworcową (do Urzędu Gminy), Spółdzielczą i po trzech godzinach lekcyjnych wrócili do drobnińskiej placówki. Podczas przemarszu uczniowie śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej oraz wręczali biało- czerwone kwiaty. W tym czasie młodzież z gimnazjum przeprowadzała sondaż uliczny na temat: „Co dla Pani/ Pana oznacza Niepodległość?” Napotkana lokalna społeczność bardzo miło nas witała i dawała otuchy do dalszego marszu. W tym dniu dopisała piękna, słoneczna i bezwietrzna pogoda. To wydarzenie na długo zostanie w pamięci każdego uczestnika. Młode pokolenie jest przyszłością naszego narodu, dlatego ważne jest budzenie u dzieci miłości do Ojczyzny poprzez poczucie tożsamości regionalnej i narodowej oraz pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.

Informacja: p. E. Cieśla
ZDJĘCIA

AKCJA CHARYTATYWNA "JABŁUSZKO"

OGŁOSZENIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września 2018 to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej przyczyny w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie korytarze zostały ozdobione planszami ze 100-ma działaniami z tabliczki mnożenia do 100. Nawiązano tym samym do przypadającego w tym roku Stulecia Niepodległości Polski. Białe kartki z czerwonymi liczbami powiewają nad głowami dzieci, które mimowolnie powtarzają tabliczkę mnożenia. Lekcje matematyki natomiast miały formę gier i zabaw. PUSH, czy gry planszowe to tylko niektóre propozycje pań matematyczek dla swoich podopiecznych. Dzieci uczyły się bawiąc tabliczką mnożenia z Matzoo, czy Matlandią przy tablicy interaktywnej. Gry karciane z kartami Grabowskiego też cieszyły się dużą popularnością. Piotruś Matematyk, Szeryf, czy Bingo tak wciągały uczniów, że dzwonek na przerwę wywołał ogólne niezadowolenie. Uczniowie klas czwartych i piątych, czy szóstych miały także możliwość zdobycia Legitymacji, czy Medalu Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Taka forma nauki to dla uczniów doskonała zabawa. A to przecież dzieci najbardziej lubią.

Informacja: p. K. Wasiółka
Zdjęcia: p. S. Olejniczak
ZDJĘCIA

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Proponujemy krótkie fotograficzne przypomnienie rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość ta odbyła się 3. września w sali gimnastycznej, gdzie spotkali się z tej właśnie okazji uczniowie, ich rodzice i zaproszeni goście. Wszystkich zebranych powitała bardzo serdecznie pani dyrektor Elżbieta Juskowiak, życząc uczniom wielu sukcesów, rodzicom cierpliwości, a nauczycielom , by to był rok spokojnej i satysfakcjonującej pracy.

Informacja i zdjęcia: p. J. Kownacki
ZDJĘCIA


3,094,115 Unikalnych wizyt

Powered by
PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.