28.06.2021 POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW
Dodane przez administrator dnia Czerwiec 28 2021 13:47:16

Kolejny już raz w historii naszej szkoły przyszło nam pożegnać jej absolwentów. Tym razem było ich 40 z klasy a i klasy b. Uroczystość, ze względu na obowiązujące cały czas obostrzenia, miała zupełnie inny charakter niż zwykle. Była jednak nie mniej podniosła i uroczysta niż te, które odbywały się w latach poprzednich. Uczniowie klas ósmych, którzy przybyli na uroczystość w towarzystwie swoich rodziców, usłyszeli wiele miłych słów od pani dyrektor Elżbiety Juskowiak, która podziękowała im za konsekwentne pokonywanie kolejnych etapów edukacyjnego wtajemniczenia. Pani dyrektor wręczyła również uczniom, którzy spełnili warunki zapisane w Statucie, Złote Odznaki Wzorowego Ucznia. Zaszczytu tego dostąpili: Maria Smektała z klasy VIIIa oraz Hubert Kubasik z klasy VIII. Rodzicom tych uczniów wręczone zostały Listy Gratulacyjne. Pani dyrektor wręczyła również świadectwa z wyróżnieniem, które otrzymali: Martyna Jabłońska, Dawid Kamiński, Klaudia Musielak, Tomasz Chodyła, Maria Juśkiewicz, Hubert Kubasik, Paulina Pudliszewska, Amelia Stachowiak. Swoim wychowankom podziękowali również wychowawcy, wyrażając nadzieję, że wszystkie te lata spędzone w szkole w Drobninie pozytywnie wpłyną na Ich dalsze życie. Zaapelowali również do kończących szkołę uczniów, by nigdy nie rezygnowali z marzeń oraz planów i pamiętali, że będą mieli do spełnienia niejedną ważną rolę. W imieniu absolwentów głos zabrała Amelia Stachowiak, która podziękowała dyrekcji, nauczycielom za trud kształcenia i wychowania, za przekazywanie wartości niezbędnych w dalszym życiu, za opiekę i ciepło jakiego doświadczyli, za starania, cierpliwość, a przede wszystkim za wyrozumiałość. Amelia podziękowała również rodzicom absolwentów, za Ich poświęcenie i zawsze pomocną dłoń.
Głos zabrała również pani Sylwia Misiewicz, która w imieniu rodziców w bardzo ciepłych słowach podziękowała wszystkim, dzięki którym ten dzień zakończenia szkoły był taki radosny.
A na koniec, po ślubowaniu, nie obyło się bez łez, których o dziwo uczniowie wcale się nie wstydzili, przyrzekając przy tym, że swojej szkoły i swoich nauczycieli na pewno nie zapomną.

Informacja: p. J. Kownacki
Zdjęcia: p. W. Tarnowski
ZDJĘCIA